سایت عصر اسلام

 

     

 
 
             

کیبورد فارسی

جستجوی پیشرفته

 

11 مهر 1402 18/03/1445 2023 Oct 03

 

فهـرست

 
 
  صفحه اصلی
  پيامبر اسلام
  پيامبران
  خلفاى راشدين
  صحابه
  تابعين
  قهرمانان اسلام
  علما، صالحان وانديشمندان
  خلفاى اموى
  خلفاى عباسى
  خلفاى عثمانى
  دولتها و حكومتهاى متفرقه
  جهاد و نبردهاى اسلامی
  اسلام در دوران معاصر
  آينده اسلام و علامات قيامت
  عالم برزخ و روز محشر
  بهشت و دوزخ
  تاریخ مذاهب و ادیان دیگر
  مقالات تاریخی متفرقه
  شبهات و دروغ‌های تاریخی
  تمدن اسلام
  كتابخانه
  کلیپهای صوتی
  کلیپهای تصویری
  عضویت در خـبرنامه
  در مـورد سایت
  ارتبـاط با ما
  تمـاس با ما
 
 
 

آمـار سـا یت

 
تـعداد کلیپهای صوتي: 786
تـعداد کلیپهای تصويري: 0
تـعداد مقالات متني: 1144
تـعداد كل مقالات : 1930
تـعداد اعضاء سايت: 572
بازدید کـل سايت: 6597685
 
 

تبـلیغـا  ت

 

سایت جامع فتاوی اهل سنت و جماعت

سایت مهتدین

 
 

 

 

 

 

 

شماره: 14   تعداد بازدید: 5807 تاریخ اضافه: 2017-03-05

راه رهایی از گردابی که عالم اسلامی در آن گرفتار شده است.

بسم الله الرحمن الرحیم


راه رهایی از گردابی که عالم اسلامی در آن گرفتار شده است.


خروج عالم اسلامی از گردابی که در آن است از جمله مذهب ها و جریان های عقیدتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مختلف، فقط از یک راه ممکن است و تحقق می یابد که آن التزام به اسلام و حکم کردن بر اساس شریعت الله متعال در همه چیز است. این امری که باعث یکپارچگی صف ها و وحدت قلب ها می شود.


این نه تنها راه حلی برای عالم اسلامی بلکه برای تمام جهان است که به وسیله ی آن می توانند تمام آشوب ها، اضطرابات، اختلافات، ناآرامی ها، فساد و انحرافات را از میان بردارند، همان طور که الله تعالی می فرماید: {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّـهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ}[1] ترجمه: ای کسانی که ايمان آورده ايد! اگر دين الله را ياری کنيد، الله نیز شما را ياری می کند و گامهايتان را ثابت و استوار می گرداند.


الله عزوجل می فرماید: {وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّـهُ مَنْ يَنْصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّـهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ ﴿40 الَّذِينَ إِنْ مَكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْكَرِ ۗ وَلِلَّـهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ} ترجمه: و مسلماً الله ياری می کند کسی را که دينش را ياری دهد، بی گمان الله قوی پيروزمند است (40) همان کسانی که اگر در زمين به آنها قدرت و حکومت بخشيم، نماز را برپا می دارند، زکات را می دهند، و امر به معروف و نهی از منکر می کنند، و سرانجام کارها از آن الله است.


و می فرماید: {وَعَدَ اللَّـهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَىٰ لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا ۚ يَعْبُدُونَنِي لَا يُشْرِكُونَ بِي شَيْئًا} ترجمه: الله به کسانی از شما که ايمان آوردند و کارهای شايسته انجام دادند؛ وعده داده است که قطعاً آنها را در زمين جانشين و حکمران خواهد کرد، همان گونه کسانی را که پيش از آنها بودند جانشين و حکمران ساخت و دينشان را که برای آنها پسنديده است برایشان استوار و پا برجا سازد و يقيناً خوف و ترسشان را به آرامش و امنيت مبدل می کند، تنها مرا پرستش می کنند و چيزی را با من شريک نمی سازند.


همچنین می فرماید: {وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّـهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا}[2] ترجمه:  و همگی به ريسمان الله – دینش – چنگ زنيد و پراکنده نشويد.


آیه های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که ما فقط برخی از آن ها را ذکر کردیم.

زمانی که حاکمان و فرمانروایان به دنبال و راهنمایی و توجیهاتی غیر از راهنمایی های کتاب الله و سنت رسولش صلی الله علیه وسلم باشند و بر اساس شریعتش حکم نکنند و با قوانینی که دشمان شان گذاشته اند حکومت کنند هرگز راهی برای رهایی از گرداب اختلاف، دشمنی، تحقیر شدن به وسیله ی دشمان و عدم گرفتن حق خود از آن ها نمی یابند. الله تبارک و تعالی می فرماید: {وَمَا ظَلَمَهُمُ اللَّـهُ وَلَٰكِنْ أَنْفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ}[3] ترجمه: الله به آنها ستم نکرده، بلکه آنها خود بر خويشتن ستم کرده اند.


از الله جل وعلا می خواهیم که امت اسلامی را به سوی راه حق هدایت نماید و قلب ها و اعمال شان را اصلاح کند و بر آنان منت نهد که بر اساس شریعت الهی حکم کنند و بر آن ثابت قدم بمانند و از مخالفت با آن دوری کنند. همانا الله متعال بر هر کاری قادر و تواناست.


 

مترجم: ام احمد

http://www.binbaz.org.sa

 

 [1] محمد:7

[2] آل عمران:103

[3] آل عمران:117

 

بازگشت به بالا

بازگشت به نتایج قبل

ارسال به دوستان

چاپ  
 

تبـلیغـا  ت

     

سايت اسلام تيوب

اخبار جهان اسلام

 
 

تبـلیغـا  ت

 

سایت نوار اسلام

دائرة المعارف شبکه اسلامی

 
 

 حـد  یـث

 

رسول خدا صلی الله علیه و سلم فرموده است:

(أريت في المنام أني أنزع بدلو بكرة على قليب، فجاء أبو بكر فنزع ذنوباً أو ذنوبين نزعاً ضعيفاً والله يغفر له ثم جاء عمربن الخطاب فاستحالت غرباً فلم أر عبقريا يفري فريه حتى روى الناس وضربوا بعطن)
«در خواب دیدم که از چاهی آب می‌کشم؛ آن‌گاه ابوبکر آمد و یک دلو آب از چاه کشید و او، در کشیدن آب ضعیف بود و خداوند، او را می‌بخشد. سپس عمر آمد و دلو را به دست گرفت؛ هیچ پهلوانی سراغ ندارم که همانند او کاری را بدین قوت انجام دهد. عمر چنان آب کشید که همه‌ی مردم و شترانشان سیراب شدند و به استراحت پرداختند»
 مسلم ش 2393 .

 
 

نظرسـنجی

 

آشنایی شما با سایت از چه طریقی بوده است؟


لينك از ساير سايت ها
موتورهاي جستجو
از طريق دوستان